Mystery Town
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Land of Falls
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Propozycje

Go down 
+2
Liro
Koriko
6 posters
AutorWiadomość
Koriko
Wilczy Bóg
Koriko


Liczba postów : 174
Join date : 29/12/2017

Propozycje Empty
PisanieTemat: Propozycje   Propozycje EmptySob Sty 13, 2018 12:41 am

Jako że dziś przewinął się temat kasujących się postów to stwierdziłem, że warto byłoby wrzucić na forum coś takiego fajnego jak autozapis. Jak do tej pory mnie nie zawiódł. W momencie, gdy zamknie nam się karta i otworzymy ją ponownie, forum powinno automatycznie zapisać całą naszą wiadomość. (Pod warunkiem, że forumpolish akurat niczego nie odwala.) Sam korzystam z Chrome'a, ale z tego co wiem od innych to opcja działa na wszystkich przeglądarkach.

Z full instrukcją.

Panel Administracyjny -> Modules -> Javascript Codes Management -> Create a New Javascript.

Zaznaczone "In all the pages", żeby nie zapisywało tylko w jednym miejscu. W miejsce kodu wrzucamy to:

Kod:
window.localStorage&&$(function(){
$(function(){
if($("#text_editor_textarea").length&&typeof $.sceditor!="undefined"){
var a=$(document.post.mode).val(),
d=$("#text_editor_textarea").sceditor("instance"),
e,f,g=function(){
localStorage.setItem(a,d.val());
f=0},
b=JSON.parse(localStorage.getItem("br-data"))||[],c;
switch(a){
case"editpost":return;
case"reply":a+=$(document.post.t).val();
break;
case"newtopic":a+=$(document.post.f).val()
}
a=parseInt((my_getcookie("fa_"+location.hostname.replace(/\./g,"_")+"_data")||"0").replace(/.*s:6:"userid";(i:([0-9]+)|s:[0-9]+:"([0-9]+)");.*/,"$2$3"))+a;
-1!=(c=$.inArray(a,b))&&b.splice(c,1);
if(20<b.length){
for(c=b.length-1;0<=c;c--)/^\s*$/.test(localStorage.getItem(b[c])||"")&&(localStorage.removeItem(b[c]),
b.splice(c,1));
20<b.length&&(localStorage.removeItem(b[0]),
b.splice(0,1))}b.push(a);
localStorage.setItem("br-data",JSON.stringify(b));
$(document.post).submit(function(){
localStorage.setItem("br-target",a)
});
!d.val()&&((e=localStorage.getItem(a))&&d.val(e));
d.keyUp(function(){
f||(f=setTimeout(g,3E3))
})}})});
window.localStorage&&(localStorage.getItem("br-target")&&function(){
$("meta[http-equiv='refresh'][content]:first").length&&function(){
var a=JSON.parse(localStorage.getItem("br-data")),
b=localStorage.getItem("br-target"),c;
if(-1!=(c=$.inArray(b,a)))a.splice(c,1),
localStorage.setItem("br-data",JSON.stringify(a));
localStorage.removeItem(b)}();
localStorage.removeItem("br-target")}());

I tyle.

Jeszcze mam kilka rzeczy, ale to już muszę spisać i ogarnąć sobie na spokojnie, więc na razie rzucam tym.
Powrót do góry Go down
Liro
Króliczy Admin
Liro


Liczba postów : 159
Join date : 15/09/2015

Propozycje Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje   Propozycje EmptyNie Sty 14, 2018 2:06 pm

Hai, zmiany zastosowane. Mam nadzieję, że będzie działać~
Powrót do góry Go down
https://mysterytown.forumpolish.com
Koriko
Wilczy Bóg
Koriko


Liczba postów : 174
Join date : 29/12/2017

Propozycje Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje   Propozycje EmptyPon Sty 15, 2018 9:15 am

Nie będę spamować w nowym temacie, więc napiszę już tutaj. ~
Uprzedzę od razu, by nikt nie poczuł się urażony - nie mam na celu nikogo tu obrazić. Już spotkałem się z tym, że niektórzy za chęć pomocy potrafili linczować i naprawdę wolałbym tego uniknąć, bo jednak trochę się do tego forum przywiązałem i chciałbym po prostu pomóc z tym co widzę. *kaszl*

Złapałem kilka drobnych błędów w regulaminie.
Cytat :
8. Nick powinien być imieniem postaci. (No, chyba że pani genialna adminka -Liro)
Liro obecnie jest już imieniem postaci, więc nawias można raczej usunąć.

Cytat :
9. Maksymalne wymiary avatara to 400px na 250px
Tu trochę 'błąd graficzny'. Najpierw podaje się szerokość, a potem wysokość, czyli powinno być 250x400px.

Cytat :
1. Nie można pisać be zaakceptowanej karty postaci!
bez*, zjadło literkę

Cytat :
1.3 Kąta trafiają do nieaktywnych po miesiącu nieaktywności, a ich kp zostaje przeniesione do archiwum. Nieskończone kp również zostanie usunięte po miesiącu.
Konta*

Cytat :
4. Postać może przebywać w maksymalnie jednym temacie. Bibliokacja dozwolona jest w przypadku, gdy drugi gracz nie odpisał już od dwóch tygodni.
Bilokacja*

Cytat :
4.1 Misja prowadzona przez MG nie zalicza się jako forma bibliokacji i może być rozgrywana na równi z fabułą.
Tu to samo co punkt wyżej.

Cytat :
5. Proszone jest o niepisanie we wszystkich kolorach tęczy, bo post staje się nieczytelny i razi w oczy.
"Prosi się o niepisanie", albo "Proszone jest niepisanie".

Cytat :
MG może wejść do fabuły wybranych graczy i wprowadzić jakieś, dziwne lub ciekawe wydarzenia.
Tu niepotrzebny przecinek po jakieś. ~

V2 Wygląd.
Są trzy rzeczy w wyglądzie, które przykuły moją uwagę już na samym początku. Logo, tło i ogłoszenia. Wszystkie są dość reprezentacyjne, dlatego stwierdziłem że jednak o tym napiszę.

1) Logo. Jak domniemam na forum szerokość ustawiona jest za pomocą procentów, a nie pikseli. Nie ma w tym oczywiście nic złego, choć osobiście preferuję raczej opcję drugą, jako że druga nie zmienia wyglądu forum niezależnie od monitora, a pierwsza będzie się rozciągać i pomniejszać. W moim przypadku tak się dzieje w logiem. Logo jest malutkie, otoczone z obu stron dużą żółtą przestrzenią. W dodatku font na nim jest dość nieczytelny, zarówno duży jak i mały.
Moja propozycja
Może warto byłoby się pobawić z przezroczystością? Oczywiście można zedytować obecny obrazek, ale myślę że w przypadku procentówki fajnie wyglądałoby logo, które przedstawiałoby (na przykład) jakąś postać bez tła. Jak na przykład tutaj <- nie mówię żeby wykorzystywać ten konkretny obrazek, chcę jedynie wytłumaczyć o co mi chodzi. Dzięki takiemu zabiegowi niezależnie od tego jaki kto ma monitor, logo zawsze będzie wyglądać dobrze.

2) Tło. Użycie obrazka zamiast gotowego patternu jest bez wątpienia fajne i ciekawe, ale niestety przy nieodpowiedniej rozdzielczości (to samo co w przypadku loga) okropnie się rozdziela, zwłaszcza że jest wstawione w trybie powtarzania. Załączam od razu link (klik), by pokazać co się dzieje. Ponadto niestety tło jest dość słabej jakości, wygląda na niego rozmyte czy rozciągnięte. Jest to niestety wina samego obrazka.
Moja propozycja
Jeśli koniecznie ma być ten konkretny obrazek to warto by było znaleźć jego większą wersję i przede wszystkim trochę go przerobić. Nałożyć może jakieś tekstury czy pattern, dzięki którym słabsza jakość przestanie przeszkadzać i nie będzie zwracać na siebie uwagi. Można go też odpowiednio skleić (skoro i tak na środku forum nie ma żadnej przezroczystości przez tabele), by drzewo z prawej nie było powtórką drzewa z lewej, a ładnie zamykało całą kompozycję. Choć niestety przez procentówkę w przypadku takiego tła zawsze jest ryzyko, że przyjdzie ktoś z innym monitorem i będzie to u niego wyglądać strasznie, bo zobaczy co jest pod spodem. Najlepiej bez wątpienia sprawdziłby się pattern, ale przyznam szczerze że nie wiem zbytnio jak Gravity Falls stoi z patternami. Mogę się rozejrzeć.

3. Ogłoszenia. Całe forum utrzymane jest w tonacji kremowo-białej, tymczasem ogłoszenia są praktycznie jedynym, odcinającym się od reszty szarym niebieskim. Wstawienie ich na obrazek tła forum też odbiera pewną spójność.
Moja propozycja
Zrobiłbym je (niestety całkowicie od nowa) w tonacji pasującej do reszty forum i raczej skupił się na dopasowaniu kolorystyki niż dawaniu obrazka na tło.

Żeby nie było - nie przylazłem tu naczepiać się (bo od początku nie zamierzałem się zresztą niczego czepiać) i pójść w cholerę. Wychodząc z propozycją, proponuję też swoją pomoc. Nie jest to dla mnie problem, by ze wszystkim pomóc, usiąść, zapytać jak to widzisz Liro i spróbować coś sklecić na tej podstawie, by potem ci podrzucić w formie propozycji jak to będzie wyglądać. Siedzę nad grafikami od lat, podobnie zresztą w przypadku kodowania forumpolish, więc mogę wszystko dokładnie pokazać, wytłumaczyć gdzie wstawić, jak obsługiwać i tak dalej. Jeśli chcesz. Wiadomo, że jeśli nie chcesz niczego zmieniać to pozostaje mi to uszanować. Po prostu w razie czego, będę się tutaj kręcił i jestem do twojej dyspozycji. *parsk*
Powrót do góry Go down
Litch
Rougarou
Litch


Liczba postów : 9
Join date : 13/01/2018

Propozycje Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje   Propozycje EmptyPon Sty 15, 2018 10:53 pm

Wrzucę jeszcze swoje trzy grosze...
Ogólnie chcę poruszyć temat z zajętymi wizerunkami. Propozycja jest taka, by do zajętej postaci przypisać właściciela w postaci użytkownika forum i wrzucić odnośnik do jego profilu. To po prostu wygodniejsze i nie trzeba by było się przekopywać przez te wszystkie formularze. Będzie to udogodnienie dla np. kogoś, kto chciałby sprawdzić, czy dana osoba zajmująca wizerunek jest aktywna i czy ewentualnie byłaby możliwość jego przejęcia.
Powrót do góry Go down
Liro
Króliczy Admin
Liro


Liczba postów : 159
Join date : 15/09/2015

Propozycje Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje   Propozycje EmptyPon Sty 15, 2018 10:56 pm

O, mądra sugestia. Zmienię to.
Powrót do góry Go down
https://mysterytown.forumpolish.com
Diana
Bogini polowań
Diana


Liczba postów : 70
Join date : 10/01/2018
Age : 27

Propozycje Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje   Propozycje EmptySro Sty 31, 2018 6:47 pm

Również dam swój pomysł. Może warto by było dodać wątek z adopcjami starych niechcianych kont?
Np. Postać A rezygnuje ze swojej postaci, ale

a) nie chce jej uśmiercać
b) chce śledzić dalsze jej poczynania z innego konta

W takim przypadku postać A pisze do admina o umieszczenie jego postaci w wątku z adopcjami i wtedy postać B może zaadoptować dane konto za zgodą admina
Powrót do góry Go down
Mr. Gold
Axalotl
Mr. Gold


Liczba postów : 17
Join date : 26/01/2018

Propozycje Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje   Propozycje EmptySro Sty 31, 2018 11:47 pm

Ja w sumie mam propozycję dotyczącą Demonów - konkretnie chodzi o te, które tworzą gracze. Uważam, że w KP takiego demona powinien znajdować się wymyślony przez gracza sposób przyzwania tej postaci lub przynajmniej skontaktowania się z nią. Ja wiem, że najczęściej i tak gracze się ze sobą porozumieją, ale takie doprecyzowanie z pewnością mogłoby dodać ciekawego smaczku kartom Demonów i pomóc Badaczom w rzeczywistej walce z Demonami np.
- rozpoznać jakiego demona przywołano w tym miejscu (jeśli widać znaki rytuału lub charakterystyczne pozostałości po nim),
- opracowywać sposoby na ich odegnanie oraz walkę z nimi (sposobem na Billa był Zodiak, metalowa płytka w głowie Forda, która pomagała mu ukryć swoje myśli przed nim czy maszyna szyfrująca myśli - te dwa ostatnie to z pewnością sposoby wynalezione przez Forda).
Powrót do góry Go down
Megan

Megan


Liczba postów : 13
Join date : 13/02/2018

Propozycje Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje   Propozycje EmptySro Lut 14, 2018 9:02 pm

Proponuje dodanie rubryki w profilu na kontakt GG albo Discord. Myślę, że ułatwiłoby komunikację~
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Propozycje Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje   Propozycje Empty

Powrót do góry Go down
 
Propozycje
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Mystery Town :: Organizacja :: Dla użytkownika :: Pytania i propozycje-
Skocz do: